WHC - BIO Matcha Green Tea 50 gr

WHC - Matcha Green Tea

Číst víceShow less
528,00 Kč (s DPH)
EAN:
WHC011
Výrobce:
Add to compare0
Přidat do oblíbených
Popis

Proč je zelený čaj tak zdravější než obyčejný černý čaj, který používáme mnohem déle? Podobně jako černý čaj se zelený čaj vyrábí z listů čajovníku Camellia Sinensis. Rozdíl spočívá ve způsobu výroby. Zelený čaj se vyrábí lehce napařujícími čerstvě sbíranými listy, zatímco listy černého čaje se pečou, takže mohou oxidovat. Tento oxidační proces však vede ke ztrátě polyfenolů v čaji. Polyfenoly mají velmi zajímavé vlastnosti.
Různé studie ukázaly, že polyfenoly v zeleném čaji (tj. EGCG nebo epigalokatechin galát, typ katechinu) jsou obzvláště silné a poskytují lepší ochranu než vitamín C a E. Zelený čaj má také příznivý vliv na hladinu cholesterolu, rovnováhu krve a stimulovat imunitní systém. Dalším důvodem pro pití zeleného čaje je, že může pomoci zhubnout.
Nejlepší druhy zeleného čaje jsou Sencha a Matcha. Matcha je však z nich nejexkluzivnější. V Japonsku se používá při oficiálních čajových obřadech a při zvláštních příležitostech. Matcha je pro Japonce to, co je pro Bordeaux velmi zvláštní. Matcha je práškový čaj, který pochází z nejlepších listů pěstovaných v kryté oblasti. Listy jsou dušené, sušené a kamenné. Během čajových obřadů se jemný prášek měří malou bambusovou lžící a šlehá bambusovým kartáčkem v porcelánové misce do lahodně sladkého, zeleného, ​​vysoce výživného nápoje.

Macha čaj není nic jako tzv. zelené čaje (čajové sáčky) prodávané v supermarketech. Pro znalce zeleného čaje je vhodnější získávat organické zelené čaje z Japonska, kde je zelený čaj stále vychystáván, řezán a zpracováván v mnoha oblastech tradičními způsoby. Zatímco organická Sencha je stále poměrně snadná, organická Matcha se v Japonsku stala velmi vzácnou. Není proto překvapující, že se jedná o poněkud exkluzivní produkt pro ty, kteří si své zdraví opravdu cení.

Zelený čaj je velmi snášenlivý. V Japonsku a dalších kulturách pití zeleného čaje je průměrná spotřeba zeleného čaje přibližně 3 šálky denně. To činí přibližně 240 až 320 mg polyfenolů. Zelený čaj obsahuje tenin a má mírně stimulující účinek. Nadměrná konzumace před spaním může způsobit ztížení spánku. Ukázalo se však, že mnoho lidí - i těch citlivých na kofein - je mnohem méně citlivých na stimulační účinky zeleného čaje.

Číst víceShow less
Detaily produktu

WHC - Matcha Green Tea

WHC011
Upozornění
Výrobce

Nastavení

Menu

Vytvořte účet zdarma pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se

Vytvořte bezplatný účet pro použití seznamů oblíbených.

Přihlásit se